Spring direct naar Zoeken, Site-navigatie, Inhoudsopgave
Reanimatie
Sommige mensen zien een hartstilstand als een mooie dood. Denk aan mensen:
Leeftijd is vaak niet de bepalende factor. Gezondheid, kwaliteit van leven, sociale contacten met familie en vrienden spelen een belangrijke rol in de overweging.
Deel uw wens met uw omgevingEen hartstilstand vindt vaak plotseling plaats. Thuis, op straat of op de sportvereniging. Meestal is het thuis, ongeveer 8 van de 10 keer. De kans is groot dat er een familielid, vriend of kennis bij u is. Weten zij of u wel of niet gereanimeerd wilt worden?
Als u voor uzelf een beslissing heeft genomen, bespreek dat dan met uw familie. Stel ook de huisarts op de hoogte. Zij handelen dan zoals u dat wenst.
Als u niet gereanimeerd wilt worden, kunt u uw wens kenbaar maken via een niet-reanimerenverklaring of -penning.
Lees verder
Hoe maakt u uw wens kenbaar dat u niet gereanimeerd wilt worden?