Spring direct naar Zoeken, Site-navigatie, Inhoudsopgave
Standpunten
De Hartstichting werkt al jaren aan methoden om hart- en vaatziekten vroegtijdig op te sporen. Hierin werkt zij intensief samen met andere gezondheidsfondsen, zorgprofessionals, patiƫntenorganisaties, overheid, verzekeraars en anderen. Op basis van wetenschappelijk bewijs worden nieuwe methoden ingevoerd.
Om het risico dat iemand op hart- en vaatziekten loopt vast te stellen, is een overzicht nodig van de relevante risicofactoren. Het gaat dan niet alleen om hoge bloeddruk, maar om een compleet plaatje. Dit zogenaamde risicoprofiel bestaat uit:
De Hartstichting volgt nieuw onderzoek en nieuwe ontwikkelingen over vroege opsporing van hart- en vaatziekten op de voet. Nieuwe initiatieven zijn er volop, maar niet alles is bewezen effectief. Daarvoor zijn de nodige experimentele en klinische studies nodig.
Richtlijn
Vanuit medisch oogpunt hecht de Hartstichting sterk aan de multidisciplinaire richtlijn 'Cardiovasculair risicomanagement'. Zorgverleners werken met deze richtlijn om kwalitatief optimale zorg te verlenen. De richtlijn kwam tot stand met steun van onder meer
Preventie
Het Diabetesfonds, de Nierstichting en de Hartstichting zijn in 2007 gestart met het programma LekkerLangLeven. Samen werken de fondsen aan de preventie van
De fondsen werken samen met de huisartsenverenigingen NHG en LHV en bedrijfsartsen aan een richtlijn voor vroege opsporing. Dit heet het PreventieConsult. Het doel van het consult is bij mensen tussen 45 en 70 jaar het risico op hart- en vaatziekten, diabetes en nierziekten in kaart te brengen. Hierbij werkt men volgens die nieuwe richtlijn en neemt men alle factoren mee.
Bij mensen met een verhoogd risico op hart- en vaatziekten volgt een uitgebreid natraject. Het PreventieConsult wordt naar alle waarschijnlijkheid eind 2010 landelijk ingevoerd.